ג'קוזי להקלה על כאבי גב

ג'קוזי להקלה על כאבי גב
ג'קוזי להקלה על כאבי גב

 

אמבטיות ג'קוזי כולנו אוהבים, ידעתם כי אמבט ג'קוזי יוכל להשתלב בתכניות טיפול בכאבי גב? מה דעתכם לקבל הנחיה מהרופא לפינוק באמבט ג'קוזי חם ושאר טיפולי ספא? אמבט ג'קוזי טוב ואיכותי מביא עמו סגולות בריאות, הזרמים החמים בריאים לגוף ומעודדים שיפור בזרימת הדם, ניקוי רעלים, הרפיית שרירים, הקלה על כאבי גב והקלה בתחושות של מתח נפשי.

סגולות בריאות של אמבטיות ג'קוזי

הזרמים החמים של הג'קוזי מומלצים להמרצת זרימת הדם, אמבט ג'קוזי מומלץ במקרים של לחץ דם נמוך. האמבט יוכל לסייע בהזרמה של דם אל אצבעות הרגליים והידיים. מחקרים מגלים כי אמבט ג'קוזי יעיל לשיפור איכות השינה.

כמו כן, זרמי הג'קוזי החמים מומלצים לשיכוך של כאבי גב ושאר כאבי פרקים. נציין כי אין כל חובה לעשות שימוש באמבט ג'קוזי גדול הנמצא במתחמי ספא, אפשר יהיה להשיג את אותן סגולות בריאות בדיוק גם כאשר משתמשים באמבט ג'קוזי ביתי.

האם שהיה בג'קוזי עשויה לעזור להקלה על כאבי גב?

המים החמים של הג'קוזי יעילים להרפיית שרירים, הם מרפים את הקשיחות בשרירים ומונעים כאבי גב. הזרמים של הג'קוזי מעבירים פולסים חשמליים לאברים הפנימיים של הגוף, כך הם מצליחים לשפר כאבים ולשפר את זרימת הדם. אמבטיות חמות משפיעות לחיוב על כאבי גב תחתון, השימוש בג'קוזי מומלץ בעבור אלו הסובלים מכאבי גב.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

סיכונים של שהייה באמבט ג'קוזי

בכדי ליהנות מהג'קוזי יש להקפיד על היגיינה נכונה של המים, כמו כן, שימו לב האם המים של הג'קוזי מכילים כלור. במהלך השהייה בג'קוזי יש להימנע מהפנייה של זרמי מים חזקים אל מרכזי הכאב.

כך למשל, יש להפנות את הזרמים אל אזור סמוך לאזור הכואב בעמוד השדרה. בנוסף, יש להקפיד על תנועתיות בתוך האמבט בכדי למנוע מיקוד ממושך של סילוני המים באזור אחד. דגש נוסף יש לשים על טמפרטורת המים, כדאי להשתמש בטיימר השומר על טמפרטורת מים זהה ושווה בכל זמן.

למי אסור לשהות בג'קוזי?

נשים בהריון, ילדים מתחת לגיל 12, חולים במחלות לב או כאלו הנמצאים בקבוצת סיכון מתבקשים להימנע משימוש בג'קוזי ללא התייעצות עם רופא.

טיפול אפוסתרפיה – טיפול טבעי להקלה על כאבי גב ומפרקים

כאבי גב נובעים במקרים רבים מיציבה לא נכונה, שיטת אפוסתרפיה מבוססת על שימוש יומיומי במערכת הליכה מיוחדת המכוונת את הגוף ליציבה בריאה המעודדת את החלמת האזור הפגוע. כל שיש לעשות הוא להתמיד בהליכה עם מערכת אפוסתרפיה במשך כשעה ביום, את ההליכה תוכלו לשלב בפעילות יומיומית שגרתית.

הדגמה של הליכה עם נעלי אפוס
הדגמה של הליכה עם אפוסתרפיה (גם: נעלי אפוס)

 

אפוסתרפיה הינו טיפול חדשני וייחודי לכאבי מפרקים ולכאבי גב שאינו כרוך בהליכים פולשניים או ניתוחים כלשהם.

הטיפול מבוסס על מערכת הליכה ייחודית המורכבת משתי רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסוליית נעליים ייעודיות, כפי שניתן לראות בתמונה למעלה. המנח ומידת הקמירות של רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל על ידי פיזיותרפיסט מומחה לשיטת אפוסתרפיה.

טיפול אפוסתרפיה מומלץ מאוד במקרים רבים של כאבים ופציעות גב והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת הכאבים ומניעתם בעתיד.

איך טיפול אפוסתרפיה מסייעת בהפחתת כאבי גב? 

שיטת אפוסתרפיה מפחיתה כאבי גב על ידי שיקום השרירים מייצבי הגב. הרפידות הביו-מכאניות "מלמדות" את הגוף לנוע בצורה נכונה.

אפוסתרפיה היא טיפול אופטימלי גם לאנשים הצריכים לעבור ניתוח בגב וגם כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח עצמו והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת כאבי גב והוא מסובד על ידי כל קופות החולים.

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • בדיקת הליכה
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מאמרים נוספים בנושא שעשויים לעניין אתכם

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך
ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך

 

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר תוך יומיים שלושה. מילוי הפרטים לא מחייב אתכם בשום צורה שהיא כך שאין לכם מה לדאוג.

אפוסתרפיה מסובסדת על ידי קופות החולים וחברת הביטוח הפרטיות

היפטרו מכאבי הגב שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת יעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!