דיקור סיני לכאבי גב

דיקור סיני לכאבי גב
קרדיט לתמונה: David Castillo Dominici / reeDigitalPhotos.net

 

יש הטוענים כי דיקור סיני הוא הטיפול הטוב ביותר לכאבי גב, הם ממליצים על דיקור סיני לכאבי גב תחתון וכאבי גב עליון. הדיקור הוא טכניקת טיפול עתיקה המלווה את הרפואה הסינית מזה אלפי שנים והוא זוכה לפופולריות והערכה רבה גם בקרב אורתופדים ורופאים מומחים.

קשה להתווכח עם התוצאות הטובות אותן משיג הדיקור. כיום, ארגון הבריאות העולמי כבר ממליץ על רפואה סינית לטיפול בכאבי גב עם דגש על דיקור סיני.

מהו דיקור סיני?

מחטים זעירות מוחדרות אל נקודות דיקור נבחרות, נקודות אותן בוחר המטפל במטרה לעורר תגובות מסוימות בגוף. נקודות הדיקור הללו משפיעות על זרימת הדם, הפרשת אנדורפינים במוח ועוד. בעזרת האנדורפינים המופרשים בעקבות הדיקור ישנה הקלה משמעותית בכאב ושיפור בתחושה הכללית.

דיקור סיני לכאבי גב מצליח להביא גם לשיפור במצב הרוח של המטופל. מצב רוח ירוד ומתח נפשי ידועים כגורמים המשפיעים לרעה על כאבי גב. את הדיקור נשלב לעתים גם עם טכניקות טיפול נוספות ברפואה הסינית כמו רפואת צמחים ועיסויים להקלה על הכאב ומניעת כאבים עתידיים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כיצד יכול הדיקור להקל על כאבי גב?

מחקרים גילו כי דיקור סיני מצליח להביא לתוצאות טובות ומטופלים מספרים על הקלה משמעותית בכאבי הגב שלהם לתקופה של מספר חודשים. האפקטיביות של הדיקור בהשוואה לטיפולים קונבנציונאליים המיועדים לשיכוך כאב רבה.

יתרונות הטיפול באמצעות דיקור סיני

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של הדיקור הסיני הוא העדר תופעות לוואי. דיקור סיני אינו כרוך בתופעות לוואי, זאת להבדיל מתרופות לשיכוך כאבים ושאר טיפולים קונבנציונליים הכרוכים בתופעות לוואי. כל טיפול אותו החלטתם להתחיל יש לבחון תוך התמקדות בתופעות הלוואי הצפויות.

הרפואה הסינית מצליחה לעזור למטופלים רבים ללא תופעות לוואי, יתר על כן, דיקור סיני לכאבי גם מביא עמו השפעות חיוביות על כל מערכות הגוף.

האם הטיפול כרוך בכאבים?

דיקור סיני מתבסס על שימוש במחטים זעירות, לרוב, כלל לא תרגישו את החדרת המחטים. נדגיש גם כי המחטים מוחדרות בצורה שטחית מאוד, וכי אין צורך בהחדרה עמוקה של מחטים לגירוי הנקודות והשגת התוצאות המבוקשות.

אפוסתרפיה מבוססת על מערכת הליכה הכוללת רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסולייה של נעליים יחודיות. רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל ומטופל, כשהיתרון של טיפול זה הוא בכך שלא צריך להקדיש לו זמן מיוחד.

אפשר ללכת עם הנעליים בכל מקום ובכל שעה לפרק זמן של כחצי שעה ביום (בהתאם להנחיות הפיזיותרפיסט המומחה לשיטת אפוסתרפיה). אתם יכולים ללכת עם הנעליים בבית, במשרד, בעת טיול עם הכלב, בקניות בסופר ואפילו בסידורים.

טיפול אפוסתרפיה לכאבי גב

טיפול אפוסתרפיה לכאבי גב
אבחון מקצועי על ידי פיזיותרפיסט מוסמך מומחה לשיטת אפוסתרפיה

 

אפוסתרפיה הינו טיפול חדשני וייחודי לכאבי מפרקים ולכאבי גב שאינו כרוך בהליכים פולשניים או ניתוחים כלשהם.

הטיפול מבוסס על מערכת הליכה ייחודית המורכבת משתי רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסוליית נעליים ייעודיות, כפי שניתן לראות בתמונה למעלה.

המנח ומידת הקמירות של רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל על ידי פיזיותרפיסט מומחה לשיטת אפוסתרפיה.

טיפול אפוסתרפיה מומלץ מאוד במקרים רבים של כאבים ופציעות גב והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת הכאבים ומניעתם בעתיד.

מאמרים נוספים בנושא שעשויים לעניין אותך

איך טיפול אפוסתרפיה מסייעת בהפחתת כאבי גב?

שיטת אפוסתרפיה מפחיתה כאבי גב על ידי שיקום השרירים מייצבי הגב. הרפידות הביו-מכאניות "מלמדות" את הגוף לנוע בצורה נכונה.

אפוסתרפיה היא טיפול אופטימלי גם לאנשים הצריכים לעבור ניתוח בגב וגם כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח עצמו והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת כאבי גב והוא מסובד על ידי כל קופות החולים.

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • בדיקת הליכה
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר בימים הקרובים. מילוי הפרטים לא מחייב אתכם בשום צורה שהיא כך שאין לכם מה לדאוג.

אפוסתרפיה מסובסדת על ידי קופות החולים וחברת הביטוח הפרטיות

היפטרו מכאבי הגב שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת יעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!