הקשר בין תזונה לכאבי גב

הקשר בין תזונה לכאבי גב
הקשר בין תזונה לכאבי גב

 

כאבי גב הם סימפטום המעיד על פגיעה גופנית, יציבה לא נכונה, עומס רב המופעל על עמוד השדרה, תזונה לא נכונה, משקל עודף, אורח חיים מתוח ולחוץ ועוד.

כאבי גב נגרמים בשל סיבות רבות, רובם מתפתחים לאחר תקופת ממושכת של הזנחה. כך למשל, מתעוררים כאבי גב לאחר תקופה ממושכת של תזונה לקויה, יציבה לא נכונה, עבודה פיזית, תנוחת ישיבה לא נכונה, העדר פעילות גופנית, מצבים של מתח ועוד.

נבקש לציין כי ישנם גם גורמים המגבירים את הסיכון להתפתחות של כאבי גב, בין הגורמים הללו נמצא עישון, עצירות, דלקות במפרקים, הריון, חסרים תזונתיים. כדאי לדעת כי רוב כאבי הגב וחלק ניכר מהכאבים האורתופדיים נובעים ממצבים של דלקת ברקמות.

איזו תזונה עוזרת למניעת כאבי גב?

כיום הרפואה המודרנית כבר מכירה בקשר ישיר בין התזונה לבין טיפול בכאבים והתמודדות עם כאב. תרופות לשיכוך כאבים מצליחות להעלים את הכאב באופן זמני, אך ללא שינוי באורח החיים או ריפוי של מקור הכאב, יביאו משככי הכאבים להקלה זמנית בלבד. שימוש ממושך במשככי כאבים מזיק לבריאות ועלול לגרום להתמכרות.

מחקרים העוסקים בתזונה קובעים כי אפשר וגם כדאי לצמצם משמעותית את כמות התרופות כאשר משתמשים בתוספי תזונה ומקפידים על תזונה נכונה. הרעלים אותם אנו סופגים בכל יום מהסביבה המתועשת מצטברים בגוף ופוגעים ברקמות ובתאים.

הגוף זקוק למרכיבי תזונה מסוימים לפינוי הפסולת והתמודדות עם הרעלים והחומצות. בכדי להקל על כאבי גב ושאר כאבים עלינו לספק לגופנו את הדרוש לו תוך צמצום צריכה חטיפים, ממתקים, משקאות קלים ושאר רכיבים אשר אינם מספקים לגוף את הדרוש לו ואף מזיקים.

התזונה הנכונה למניעת כאבי גב משאירה מחוץ לתפריט חומרי טעם וריח, מלחים, סוכרים, שומנים רוויים. כאשר אנו צורכים את הרכיבים הנ"ל עולה רמת החומציות בדם ומעוררת תגובה של מצוקה ברקמות, תגובה זו מעוררת בהמשך תהליכים דלקתיים ותהליכים של חמצון, דבר אשר בא לידי ביטוי בהתפתחות של כאבי גב או בהחמרה של כאב כרוני קיים. תזונה נכונה למניעת כאבים ושמירה על בריאות הגוף מקורה בצמצום צריכת מזון מעובד.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

טיפול אפוסתרפיה – טיפול טבעי להקלה על כאבי גב ומפרקים

כאבי גב נובעים במקרים רבים מיציבה לא נכונה, שיטת אפוסתרפיה מבוססת על שימוש יומיומי במערכת הליכה מיוחדת המכוונת את הגוף ליציבה בריאה המעודדת את החלמת האזור הפגוע. כל שיש לעשות הוא להתמיד בהליכה עם מערכת אפוסתרפיה במשך כשעה ביום, את ההליכה תוכלו לשלב בפעילות יומיומית שגרתית.

הדגמה של הליכה עם נעלי אפוס
הדגמה של הליכה עם אפוסתרפיה (גם: נעלי אפוס)

 

אפוסתרפיה הינו טיפול חדשני וייחודי לכאבי מפרקים ולכאבי גב שאינו כרוך בהליכים פולשניים או ניתוחים כלשהם.

הטיפול מבוסס על מערכת הליכה ייחודית המורכבת משתי רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסוליית נעליים ייעודיות, כפי שניתן לראות בתמונה למעלה. המנח ומידת הקמירות של רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל על ידי פיזיותרפיסט מומחה לשיטת אפוסתרפיה.

טיפול אפוסתרפיה מומלץ מאוד במקרים רבים של כאבים ופציעות גב והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת הכאבים ומניעתם בעתיד.

איך טיפול אפוסתרפיה מסייעת בהפחתת כאבי גב? 

שיטת אפוסתרפיה מפחיתה כאבי גב על ידי שיקום השרירים מייצבי הגב. הרפידות הביו-מכאניות "מלמדות" את הגוף לנוע בצורה נכונה.

אפוסתרפיה היא טיפול אופטימלי גם לאנשים הצריכים לעבור ניתוח בגב וגם כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח עצמו והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת כאבי גב והוא מסובד על ידי כל קופות החולים.

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • בדיקת הליכה
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מאמרים נוספים בנושא שעשויים לעניין אתכם

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך
ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך

 

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר תוך יומיים שלושה. מילוי הפרטים לא מחייב אתכם בשום צורה שהיא כך שאין לכם מה לדאוג.

אפוסתרפיה מסובסדת על ידי קופות החולים וחברת הביטוח הפרטיות

היפטרו מכאבי הגב שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת יעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!