טיפולים אלטרנטיביים לכאבי גב

טיפולים אלטרנטיביים לכאבי גב
טיפולים אלטרנטיביים לכאבי גב

 

הרפואה האלטרנטיבית קוצרת הצלחות רבות בתחום כאבי הגב ושאר כאבים אורתופדיים וכיום, טיפולי רפואה משלימה ממלאים תפקיד חשוב בכל תכנית טיפול.

במאמר זה תוכלו למצוא סקירה על טיפולים אלטרנטיביים קיימים, כך שאם טרם התנסיתם בטיפולים אלטרנטיביים להקלה על כאבי הגב שלכם כדאי להקדים לעשות זאת.

יותר ויותר אנשים בוחרים היום טיפולים אלטרנטיביים לכאבי גב על פני טיפולים כירורגיים הכרוכים בהחלמה ממושכת או תרופות עם תופעות לוואי.

חשוב להבדיל בין שני מונחים: טיפולים אלטרנטיביים וטיפולי רפואה משלימה. טיפולים אלטרנטיביים הם טיפולים המחליפים את טיפולי הרפואה הקונבנציונלית. טיפולי רפואה משלימה הם טיפולים המשלימים את הטיפול הקונבנציונלי וניתנים במקביל לו.

טיפול מניפולציה של חוליות עמוד השדרה

הטיפול ניתן על ידי פיזיותרפיסטים או כירופרקטים בעלי התמחות מתאימה, הם מפעילים כוח רב באופן פתאומי על מפרקי הגב מתוך מטרה להחזיר את כושר התנועתיות לחוליות. הטיפול משיג תוצאות טובות בעיקר כאשר מדובר בכאבי גב תחתון.

דיקור סיני

נעיצת מחטים דקיקות (ללא תחושת כאב) למשך כחצי שעה בנקודות מפתח בגוף. בעקבות נעיצת המחטים משתחררים בגוף אנדורפינים המסוגלים לשכך כאבים, לשפר את התחושה ולזרז את תהליך ההבראה הטבעי של הגוף. אנדורפינים הם משככי הכאבים הטבעיים של הגוף. טיפולים אלטרנטיביים לכאבי גב משמשים את הרפואה הסינית מזה אלפי שנים, כאשר הדיקור מצליח להביא לתוצאות חיוביות והקלה בכאב.

עיסויים טיפוליים

נדגיש כי אין מדובר בעיסוי אותו תוכלו לקבל במרכזי ספא, שכן העיסוי הטיפולי מתבצע בקליניקות ועל ידי מטפלים מוסמכים. עיסוי טיפולי לכאבי גב מיועד להקלה על כאבי שרירים, שיפור זרימת הדם אל חוליות הגב ושיפור טווחי תנועה. העיסוי אינו כרוך בתופעות לוואי אך יש לבצעו באמצעות מטפלים מוסמכים המכירים היטב את מבנה עמוד השדרה ואת מצבכם הרפואי.

מערכת ההליכה של אפוסתרפיה (פטנט ישראלי)

שני חוקרים ישראלים הצליחו לפתח טיפול אלטרנטיבי לכאבי גב המביא להקלה משמעותית בכאב תוך שיפור בריאות החוליות ושלד העצמות כולו. אפוסתרפיה נשענת על מערכת הליכה בהתאמה אישית, כל מטופל מקבל זוג נעליים שלסולייתן מצמידים את מערכת ההליכה המיוחדת. הליכה יומיומית שגרתית תוך נעילת הנעליים היא כל הדרוש לביצוע הטיפול והשגת הקלה בכאב. מעולם לא היה זה פשוט יותר להקל על כאבי הגב.

מידע נוסף על מערכת ההליכה של אפוסתרפיה

טיפול אפוסתרפיה לכאבי גב
אבחון מקצועי על ידי פיזיותרפיסט מוסמך מומחה לשיטת אפוסתרפיה

 

אפוסתרפיה הינו טיפול חדשני וייחודי לכאבי מפרקים ולכאבי גב שאינו כרוך בהליכים פולשניים או ניתוחים כלשהם.

הטיפול מבוסס על מערכת הליכה ייחודית המורכבת משתי רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסוליית נעליים ייעודיות, כפי שניתן לראות בתמונה למעלה.

המנח ומידת הקמירות של רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל על ידי פיזיותרפיסט מומחה לשיטת אפוסתרפיה.

טיפול אפוסתרפיה מומלץ מאוד במקרים רבים של כאבים ופציעות גב והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת הכאבים ומניעתם בעתיד.

מאמרים נוספים בנושא שעשויים לעניין אותך

איך טיפול אפוסתרפיה מסייעת בהפחתת כאבי גב?

שיטת אפוסתרפיה מפחיתה כאבי גב על ידי שיקום השרירים מייצבי הגב. הרפידות הביו-מכאניות "מלמדות" את הגוף לנוע בצורה נכונה.

אפוסתרפיה היא טיפול אופטימלי גם לאנשים הצריכים לעבור ניתוח בגב וגם כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח עצמו והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת כאבי גב והוא מסובד על ידי כל קופות החולים.

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • בדיקת הליכה
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר בימים הקרובים. מילוי הפרטים לא מחייב אתכם בשום צורה שהיא כך שאין לכם מה לדאוג.

אפוסתרפיה מסובסדת על ידי קופות החולים וחברת הביטוח הפרטיות

היפטרו מכאבי הגב שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת יעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!