טיפולי הידרותרפיה לכאבי גב

טיפולי הידרותרפיה לכאבי גב
טיפולי הידרותרפיה לכאבי גב

 

כאבי גב הם חלק בלתי נפרד מהחיים בעולם המערבי, הסטטיסטיקה טוענת כי כל אדם מבוגר צפוי לסבול בשלב זה או אחר מכאבי גב. ישנם מקרים בהם יהיה זה כאב גב חולף וישנם מקרים בהם כאב הגב יהפוך כרוני.

הרפואה המודרנית מציעה לסובלים מכאבי גב משככי כאבים, תרופות אנטי דלקתיות, הליכים כירורגיים ובעיקר, הפנייה אל טיפולי רפואה משלימה ושאר טיפולים המיועדים לחיזוק הגוף, מעבר לתזונה בריאה יותר וזירוז תהליכי ההחלמה הטבעיים של הגוף.

בעזרת משככי כאבים ושאר תרופות תצליחו להקל על הכאב ולעתים גם לרפא דלקות הגורמות לכאבים, אך בכדי למנוע את חזרת הכאב עליכם למהר לחזק את השרירים התומכים, לשפר את גמישות האזור וללמד את הגוף יציבה נכונה יותר וחלוקת עומס בריאה.

מהי הידרותרפיה?

טיפולי הידרותרפיה הם טיפולי פיזיותרפיה המתבצעים במים, הטיפול מתבצע בתוך המים ומבוסס על תנועה ותרגילים המתבצעים בתוך בריכה טיפולית של מים חמימים. את הטיפולים מבצעים מטפלים מוסמכים בעלי ניסיון, המטפל יקדיש את הזמן הדרוש להבנת שורש הבעיה, עצמת הכאב וסוג הטיפול הדרוש.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

טיפולי הידרותרפיה יביאו לתוצאות הדרגתיות בהקלה על כאבי הגב, ובאופן הדרגתי מטיפול לטיפול אפשר יהיה לזהות את השיפור בטווחי התנועה, גמישות האזור וההקלה בכאב. שיתוף הפעולה של המטופל חיוני להצלחת הטיפול. סביבת המים משרה על המטופל רוגע ומקלה על התנועתיות, בתוך המים התנועה הופכת הרבה יותר קלה, קל הרבה יותר לבצע תנועות המערבות כאב בתוך המים.

הידרותרפיה כחלק מטיפול כולל בכאבי גב

הטיפולים מתבצעים מתוך מטרה להקל על כאבים ולמנוע כאבים בעתיד, את מניעת הכאב נבסס על חיזוק השרירים והרחבת טווחי התנועה. טיפולי הידרותרפיה לכאבי גב מתבצעים במתכונת של טיפול אישי או טיפול קבוצתי.

בין התרגילים הנפוצים ישנם תרגילי הליכה במים, תרגילי שחייה, תרגילים לשיפור היציבה. בעבור כל מטופל מרכיב המטפל תכנית טיפול מתאימה העונה לצרכים האישיים שלו.

הידרותרפיה מצליחה להפחית כאבים, לשפר את מצב הרוח, לעודד פעילות ואקטיבציה, לעודד פעילות גופנית בקרב מטופלים הסובלים מכאבי גב. הידרותרפיה מתאימה לטיפול בכל גיל, היא מתאימה גם לילדים ונשים בהריון.

טיפול אפוסתרפיה להקלה ומניעה של כאבי גב

כאבי גב נובעים במקרים רבים מיציבה לא נכונה, שיטת אפוסתרפיה מבוססת על שימוש יומיומי במערכת הליכה מיוחדת המכוונת את הגוף ליציבה בריאה המעודדת את החלמת האזור הפגוע. כל שיש לעשות הוא להתמיד בהליכה עם מערכת אפוסתרפיה במשך כשעה ביום, את ההליכה תוכלו לשלב בפעילות יומיומית שגרתית.

הדגמה של הליכה עם נעלי אפוס
הדגמה של הליכה עם אפוסתרפיה (גם: נעלי אפוס)

 

אפוסתרפיה הינו טיפול חדשני וייחודי לכאבי מפרקים ולכאבי גב שאינו כרוך בהליכים פולשניים או ניתוחים כלשהם.

הטיפול מבוסס על מערכת הליכה ייחודית המורכבת משתי רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסוליית נעליים ייעודיות, כפי שניתן לראות בתמונה למעלה. המנח ומידת הקמירות של רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל על ידי פיזיותרפיסט מומחה לשיטת אפוסתרפיה.

טיפול אפוסתרפיה מומלץ מאוד במקרים רבים של כאבים ופציעות גב והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת הכאבים ומניעתם בעתיד.

איך טיפול אפוסתרפיה מסייעת בהפחתת כאבי גב? 

שיטת אפוסתרפיה מפחיתה כאבי גב על ידי שיקום השרירים מייצבי הגב. הרפידות הביו-מכאניות "מלמדות" את הגוף לנוע בצורה נכונה.

אפוסתרפיה היא טיפול אופטימלי גם לאנשים הצריכים לעבור ניתוח בגב וגם כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח עצמו והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת כאבי גב והוא מסובד על ידי כל קופות החולים.

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • בדיקת הליכה
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מאמרים נוספים בנושא שעשויים לעניין אתכם

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך
ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך

 

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר תוך יומיים שלושה. מילוי הפרטים לא מחייב אתכם בשום צורה שהיא כך שאין לכם מה לדאוג.

אפוסתרפיה מסובסדת על ידי קופות החולים וחברת הביטוח הפרטיות

היפטרו מכאבי הגב שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת יעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!