טיפול בארקוקסיה לכאבי גב

טיפול בארקוקסיה לכאבי גב
טיפול בארקוקסיה לכאבי גב

 

רגע לפני שאנו נוטלים תרופות מרשם או תרופות ללא מרשם כדאי לבחון את רכיבי התרופה, את ההשפעות הצפויות ואת הסיכונים ותופעות הלוואי.

תרופת ארקוקסיה היא תרופה שכיחה לכאבי גב, השימוש בה נפוץ במקרים של דלקות, התרופה נמנית על קבוצת האנטי דלקתיים ללא סטרואידים.

מהי תרופת ארקוקסיה?

התרופה חוסמת את התהליך הגורם לדלקת בגוך, היא חוסמת ייצור של פרוסטגלנדינים בגוף. ארקוקסיה מומלצת בעיקר במקרים של כאבי גב ושאר כאבים אורתופדיים ממקור דלקתי.

הדלקות נוצרות בעקבות פציעות ובעקבות שימוש יתר במפרקים ושחיקה. כאשר הגוף מתמודד עם עומס יתר על המפרקים הוא מגיב בפיתוח של דלקת. ארקוקסיה יעילה למניעת כאבים תוך צמצום הדלקתיות והנפיחות באזור.

מינונים, סיכונים ותופעות לוואי

את התרופה של ליטול עם ארוחה או ללא ארוחה, ההשפעה תהיה טובה יותר כאשר נצרוך את התרופה ללא ארוחה. המטופלים מספרים על תגובות חיוביות ואפקטיביות של התרופה, אך כאשר עושים בה שימוש ארוך טווח מתלוות לכך תופעות לוואי.

ארקוקסיה מביאה לתופעות לוואי כמו עייפות, סחרחורות, תופעות לא רצויות במערכת העיכול כמו קיבים, דימומים (תופעות אלו מופיעות במקרים של מינונים גבוהים).

אם אתם סובלים מבעיות בקיבה או רגישות במעיים יש לעדכן בכך את הרופא טרם התחלת הטיפול. בכל מקרה בו מופיעים סימנים לדימום בקיבה יש להפסיק מיד ליטול את התרופה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מתי התרופה אינה מתאימה?

מטופלים הסובלים מאחת הבעיות הבאות מתבקשים לנקוט בזהירות רבה עם התרופה. התופעות הן: עישון, מחלת סכרת, כולסטרול גבוה, מחלות כליות, מטופלים הנמצאים בקבוצת סיכון לאירועים מוחיים או מחלות לב.

לצד הטיפול בארקוקסיה יש לבצע באופן קבוע מעקב אחר לחץ הדם, טיפול ארוך טווח ילווה עם בדיקות דם סדירות.

אם מופיעות תופעות כמו גרד בלתי מוסבר, הצהבה של העור או העיניים, שתן כהה, בחילות והקאות יש להגיע מיד לקבל טיפול, ייתכן כי מדובר בבעיות בכבד.

האם ניתן לעשות שימוש בתרופה במהלך הריון?

כאבי גב נפוצים מאוד במהלך הריון וגם לאחר הלידה בתקופת ההנקה. שימו לב, ארקוקסיה אינה מתאימה ואף אסורה בעבור נשים בהריון או נשים מניקות. החומרים הפעילים בתרופה עלולים לעכב את הלידה או לגרום למומים בעובר.

טיפול אפוסתרפיה – טיפול טבעי להקלה על כאבי גב ומפרקים

כאבי גב נובעים במקרים רבים מיציבה לא נכונה, שיטת אפוסתרפיה מבוססת על שימוש יומיומי במערכת הליכה מיוחדת המכוונת את הגוף ליציבה בריאה המעודדת את החלמת האזור הפגוע. כל שיש לעשות הוא להתמיד בהליכה עם מערכת אפוסתרפיה במשך כשעה ביום, את ההליכה תוכלו לשלב בפעילות יומיומית שגרתית.

הדגמה של הליכה עם נעלי אפוס
הדגמה של הליכה עם אפוסתרפיה (גם: נעלי אפוס)

 

אפוסתרפיה הינו טיפול חדשני וייחודי לכאבי מפרקים ולכאבי גב שאינו כרוך בהליכים פולשניים או ניתוחים כלשהם.

הטיפול מבוסס על מערכת הליכה ייחודית המורכבת משתי רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסוליית נעליים ייעודיות, כפי שניתן לראות בתמונה למעלה. המנח ומידת הקמירות של רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל על ידי פיזיותרפיסט מומחה לשיטת אפוסתרפיה.

טיפול אפוסתרפיה מומלץ מאוד במקרים רבים של כאבים ופציעות גב והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת הכאבים ומניעתם בעתיד.

איך טיפול אפוסתרפיה מסייעת בהפחתת כאבי גב? 

שיטת אפוסתרפיה מפחיתה כאבי גב על ידי שיקום השרירים מייצבי הגב. הרפידות הביו-מכאניות "מלמדות" את הגוף לנוע בצורה נכונה.

אפוסתרפיה היא טיפול אופטימלי גם לאנשים הצריכים לעבור ניתוח בגב וגם כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח עצמו והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת כאבי גב והוא מסובד על ידי כל קופות החולים.

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • בדיקת הליכה
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מאמרים נוספים בנושא שעשויים לעניין אתכם

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך
ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך

 

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר תוך יומיים שלושה. מילוי הפרטים לא מחייב אתכם בשום צורה שהיא כך שאין לכם מה לדאוג.

אפוסתרפיה מסובסדת על ידי קופות החולים וחברת הביטוח הפרטיות

היפטרו מכאבי הגב שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת יעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!