טיפול בכאבי גב חזקים

טיפול בכאבי גב חזקים
קרדיט לתמונה: Ambro / FreeDigitalPhotos.net

 

פגיעות בחוליות עמוד השדרה גורמות לכאבים עזים ולפגיעה משמעותית בכושר הניידות ואיכות החיים. אלו אשר סובלים כעת או סבלו בעבר מכאבי גב חזקים מכירים את הכאב החד המופיע עם כל תנועה ומשבש את אורח החיים.

טיפול בכאבי גב חזקים נקבע בהתאם לאבחנה הרפואית, עוצמת הכאב, פגיעה באיכות החיים והעדפה אישית של המטופל. הטיפול בכאבים עוצמתיים דורש לרוב משככי כאבים חזקים יותר הניתנים רק תחת מרשם רופא ופיקוח צמוד. לעתים יהיה צורך גם בהזרקה ישירה של משככי כאבים אל עמוד השדרה.

דרכי הטיפול הנפוצים במקרים של כאבי גב חזקים

אלו הן דרכי הטיפול הנפוצים כאשר כאבי הגב שלכם אינם פוסקים ואף מחמירים:

שימוש במשככי כאבים חזקים

ישנן תרופות משככות כאב אשר אינן מחייבות מרשם רופא, תרופות מבוססות פאראצטמול ניתנות לרכישה ללא מרשם רופא. התרופות הללו יעילות כטיפול ראשוני בכאבי גב. ניתן לעשות שימוש גם במשחות לשיכוך והקלה בכאב.

טיפול בכאבי גב חזקים עם משככי כאבים חזקים ממשפחת האופייטים כמו קודאין דורש מרשם רופא. אפשרות נוספת היא טיפול באמצעות תרופות לריפוי שרירים, סטרואידים ותרופות אנטי דלקתיות. אלו הם משככי כאבים הדורשים מרשם רופא.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הימנעות ממנוחה ממושכת וחיזוק שרירי הגב

יחד עם השימוש במשככי כאבים ההמלצה היא להימנע ממנוחה מתמדת, לאחר כיומיים של מנוחה כדאי לעשות מאמצים לחזור לפעילות שגרתית. יש ללוות כל טיפול בתרגילי מתיחה ואימוני כושר. שהייה ממושכת במיטה ללא תנועה מתמדת עלולה לגרום לירידה בטונוס השרירים והיווצרות של קרישי דם.

כירופרקטיקה ופיזיותרפיה

התוצאות של טיפולים אלו הדרגתיות, המטפל מעסה את האזור הכאוב מתוך מטרה לשפר את טווח התנועה, לזרז את הריפוי הטבעי, לחזק את השרירים, לשפר את גמישות השרירים ובעיקר, להחזיר אתכם במהירות האפשרית לתפקוד מלא. טיפולי כירופרקטיקה ופיזיותרפיה ניתנים תוך התאמה אישית, המטפל יבסס את הטיפול על בחינת צילומי הרנטגן שלכם, תוצאות של בדיקות וסריקות של MRI.

טיפול בשיטת אפוסתרפיה

מערכת ההליכה של אפוסתרפיה (גם: נעלי אפוס)
מערכת ההליכה של אפוסתרפיה (גם: נעלי אפוס)

 

שינוי חלוקת העומס על חוליות עמוד השדרה ושיפור היציבה יוכלו להביא הקלה משמעותית במקרים של כאבי גב. אפוסתרפיה מצליחה להביא לתוצאות טובות גם במקרים של כאבי גב חזקים כרוניים ומקרים בהם הרפואה הקונבנציונאלית אינה מצליחה לטפל.

אפוסתרפיה הינו טיפול חדשני וייחודי לכאבי מפרקים ולכאבי גב שאינו כרוך בהליכים פולשניים או ניתוחים כלשהם. הטיפול מבוסס על מערכת הליכה ייחודית המורכבת משתי רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסוליית נעליים ייעודיות, המנח ומידת הקמירות של רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל על ידי פיזיותרפיסט מומחה לשיטת אפוסתרפיה.

טיפול אפוסתרפיה מומלץ מאוד במקרים רבים של כאבים ופציעות גב והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת הכאבים ומניעתם בעתיד.

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • בדיקת הליכה
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מאמרים נוספים בנושא שעשויים לעניין אתכם

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך
ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך

 

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר תוך יומיים שלושה. מילוי הפרטים לא מחייב אתכם בשום צורה שהיא כך שאין לכם מה לדאוג.

אפוסתרפיה מסובסדת על ידי קופות החולים וחברת הביטוח הפרטיות

היפטרו מכאבי הגב שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת יעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!