עזרה ראשונה לטיפול בכאבי גב

עזרה ראשונה לטיפול בכאבי גב
קרדיט לתמונה: Ambro / FreeDigitalPhotos.net

 

סובלים מכאבי גב? אתם בוודאי מעוניינים למצוא במהרה טיפול כלשהו באמצעותו תצליחו להקל על הכאב ולמנוע את החמרת המצב. כאבי גב הם תופעה מאוד נפוצה, כדאי מאוד שנדע כולנו כיצד לטפל בכאבי הגב באופן ראשוני מיד כאשר הם מופיעים. מתן עזרה ראשונה לכאבי תצליח במקרים מסוימים למנוע את החמרת המצב ולזרז את ההחלמה.

הטיפ הראשון אותו תקבלו מאתנו הוא המשך בשגרת החיים על אף הכאב, גם כאשר אנו נמצאים בתוך התקף של כאבי גב חשוב להמשיך להתנועע באופן רגיל ככל האפשר. מנוחה מלאה במיטה אינה מביאה להחלמה מהירה יותר ואף מעכבת את ההחלמה. במקרים בהם הכאב עז ולא ניתן לקום מהמיטה אפשר לעשות שימוש במשככי כאבים רגילים הנמכרים ללא מרשם רופא.

טיפים והמלצות למתן עזרה ראשונה לכאבי גב

הפחיתו מתח ולחץ נפשי – כאמור, עליכם להישאר פעילים, רגועים ונינוחים ככל האפשר, מתחים ולחץ נפשי מחמירים את כאבי הגב ואת התחושה האישית שלכם.

הקפידו על פעילות גופנית מתונה וחיזוק השרירים – אימוני כושר גופניים מומלצים גם כן למתן עזרה ראשונה לכאבי גב. אם אתם מרגישים כי מתקרב לו כאב גב לא תוותרו היום על הביקור בחדר הכושר, דווקא היום כדאי להגיע אל חדר הכושר ולברר יחד עם הצוות אלו תרגילים תוכלו לבצע לחיזוק שרירי הגב, שיפור הגמישות והקלת הכאב. תרגילי מתיחות נכונים יוכלו להביא להקלה מהירה ואף למנוע את החמרת כאב הגב וחזרתו.

שימו קומפרסים על האזור הכואב – עזרה ראשונה לטיפול בכאבי גב מתבססת גם על תרופות סבתא כמו קומפרסים קרים וחמים. את הטיפול כדאי להתחיל עם קומפרסים קרים ולהמשיך עם קומפרסים חמים. כיום כבר ישנם קומפרסים טיפוליים לכאבי גב אותם תוכלו לרכוש בבתי מרקחת.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הפסיקו לעשן טשמרו על משקל גוף תקין – המלצה נוספת למניעת כאבי גב היא הפסקת עישון ושמירה על משקל גוף תקין. שני הגורמים הללו ידועים כמזיקים לבריאות ולעמוד השדרה.

נסו את שיטת אפוסתרפיה – לא נוכל שלא לציין את שיטת אפוסתרפיה (פרי פיתוח ישראלי) המציעה עזרה ראשונה לטיפול בכאבי גב ושאר כאבים אורתופדיים בברכיים, בירך, בקרסול וכף רגל. הטיפול מתבסס על מערכת הליכה בהתאמה אישית אותה נחבר לסוליות הנעליים. הליכה עם מערכת ההליכה מחזקת את השרירים הבעייתיים ומקלה משמעותית על כאבי הגב מיד עם התפתחותם.

שיטת אפוסתרפיה – טיפול טבעי מוכח לכאבי גב!

הדגמה של הליכה עם נעלי אפוס
הדגמה של הליכה עם אפוסתרפיה (גם: נעלי אפוס)

 

אפוסתרפיה הינו טיפול חדשני וייחודי לכאבי מפרקים ולכאבי גב שאינו כרוך בהליכים פולשניים או ניתוחים כלשהם.

הטיפול מבוסס על מערכת הליכה ייחודית המורכבת משתי רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסוליית נעליים ייעודיות, כפי שניתן לראות בתמונה למעלה.

המנח ומידת הקמירות של רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל על ידי פיזיותרפיסט מומחה לשיטת אפוסתרפיה.

טיפול אפוסתרפיה מומלץ מאוד במקרים רבים של כאבים ופציעות גב והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת הכאבים ומניעתם בעתיד.

איך טיפול אפוסתרפיה מסייעת בהפחתת כאבי גב? 

שיטת אפוסתרפיה מפחיתה כאבי גב על ידי שיקום השרירים מייצבי הגב. הרפידות הביו-מכאניות "מלמדות" את הגוף לנוע בצורה נכונה.

אפוסתרפיה היא טיפול אופטימלי גם לאנשים הצריכים לעבור ניתוח בגב וגם כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח עצמו והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת כאבי גב והוא מסובד על ידי כל קופות החולים.

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • בדיקת הליכה
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מאמרים נוספים בנושא שעשויים לעניין אתכם

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך
ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך

 

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר תוך יומיים שלושה. מילוי הפרטים לא מחייב אתכם בשום צורה שהיא כך שאין לכם מה לדאוג.

אפוסתרפיה מסובסדת על ידי קופות החולים וחברת הביטוח הפרטיות

היפטרו מכאבי הגב שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת יעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!