פתרונות נגישים ויעילים להקלה על כאבי גב

פתרונות נגישים ויעילים להקלה על כאבי גב
קרדיט לתמונה: Ambro / FreeDigitalPhotos.net

 

סובלים מכאבי גב? הגעתם אל המקום הנכון, כאן תוכלו למצוא מידע רב על כאבי גב, שיטות טיפול, תרופות לשיכוך כאבים, תרגילים ועוד.

חשוב לדעת כי יש פתרון לכאבי גב, גם כאשר התנסיתם ללא הצלחה בכמה סוגי טיפולים אין משמעות הדבר כי לא תוכלו להשיג הקלה בכאב, כל שעליכם לעשות הוא להמשיך ולנסות טיפולים נוספים.

על כאבי גב אפשר להקל בעזרת שיטות טיפול שונות ומגוונות, ישנם טיפולים המתמקדים בשיכוך כאבים, אחרים מתמקדים בהפחתת רמת הדלקתיות באזור וישנם גם טיפולים המיועדים לחיזוק השרירים ושיפור הגמישות והיציבה.

לרוב, ההמלצה של המטפלים היא שילוב בין כמה שיטות טיפול: תרגילים לחיזוק השרירים, טיפולי רפואה משלימה ותוספי תזונה תומכים ומלווים את הטיפול הקונבנציונלי ואת טיפולי הפיזיותרפיה.

הפתרון לכל כאבי הגב

הדבר הנכון לעשות כאשר אנו סובלים מכאבי גב או כל כאב אחר הוא טיפול במקור הכאב. כאשר אנו נוטלים משככי כאבים ללא זיהוי מקור הכאב והכנסת השינויים הדרושים באורח החיים סביר כי הכאב יחזור שוב בתוך זמן קצר.

בכדי להיפרד מהכאבים יש לקבל טיפול יסודי, אבחון ומעקב, זה הזמן לאתר הרגלים קטנים הפוגעים בבריאות עמוד השדרה וגורמים לכאבי גב.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

פתרונות נגישים ויעילים לכאבי גב

ישיבה ועמידה נכונה – אם אתם מחפשים פתרון לכאב גב כדאי תחילה להשקיע מאמצים בבחינת תנוחת הישיבה והעמידה שלכם. יציבה לא נכונה עלולה לגרום לכאבי גב, ברכיים וצוואר. הקפידו על ישיבה נבונה בבית ובמשרד. ישיבה נכונה היא כזו המאפשרת לכם להניח את שתי כפות הרגליים על הרצפה כאשר הברכיים במצב של 90 מעלות. המלצה נוספת, שימו לב לתנוחת השינה שלכם ולתמיכה אותה מעניק המזרן שלכם לעמוד השדרה.

העשרת התזונה – תופתעו לגלות כי התזונה משפיעה באופן ישיר על תפקוד הגוף וגם על כאבי גב. כאשר אנו מחפשים פתרון לכאבי גב כדאי לזכור להקפיד על תזונה נכונה תוך שילוב של תוספי תזונה בתפריט באופן קבוע. תוספי תזונה כמו כורכום בכמוסות וסלברין של סולגאר יסייעו במניעת כאבים והקלה על כאבים ממקור דלקתי.

טיפול אפוסתרפיה – פתרון נוסף לכאבי גב אותו כדאי להכיר הוא שיטת אפוסתרפיה. זוהי טכניקת טיפול מבוססת על נעילת נעליים מיוחדות. כל שעליכם לעשות הוא לנעול את הנעליים בכל יום למשך שעה. הטכניקה מכוונת את הגוף אל יציבה נכונה ומחזקת את השרירים הנחוצים לשיפור תפקוד המפרקים והקלה על הכאב.

טיפול אפוסתרפיה – טיפול טבעי להקלה על כאבי גב ומפרקים

כאבי גב נובעים במקרים רבים מיציבה לא נכונה, שיטת אפוסתרפיה מבוססת על שימוש יומיומי במערכת הליכה מיוחדת המכוונת את הגוף ליציבה בריאה המעודדת את החלמת האזור הפגוע. כל שיש לעשות הוא להתמיד בהליכה עם מערכת אפוסתרפיה במשך כשעה ביום, את ההליכה תוכלו לשלב בפעילות יומיומית שגרתית.

הדגמה של הליכה עם נעלי אפוס
הדגמה של הליכה עם אפוסתרפיה (גם: נעלי אפוס)

 

אפוסתרפיה הינו טיפול חדשני וייחודי לכאבי מפרקים ולכאבי גב שאינו כרוך בהליכים פולשניים או ניתוחים כלשהם.

הטיפול מבוסס על מערכת הליכה ייחודית המורכבת משתי רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסוליית נעליים ייעודיות, כפי שניתן לראות בתמונה למעלה. המנח ומידת הקמירות של רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל על ידי פיזיותרפיסט מומחה לשיטת אפוסתרפיה.

טיפול אפוסתרפיה מומלץ מאוד במקרים רבים של כאבים ופציעות גב והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת הכאבים ומניעתם בעתיד.

איך טיפול אפוסתרפיה מסייעת בהפחתת כאבי גב? 

שיטת אפוסתרפיה מפחיתה כאבי גב על ידי שיקום השרירים מייצבי הגב. הרפידות הביו-מכאניות "מלמדות" את הגוף לנוע בצורה נכונה.

אפוסתרפיה היא טיפול אופטימלי גם לאנשים הצריכים לעבור ניתוח בגב וגם כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח עצמו והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת כאבי גב והוא מסובד על ידי כל קופות החולים.

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • בדיקת הליכה
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מאמרים נוספים בנושא שעשויים לעניין אתכם

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך
ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך

 

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר תוך יומיים שלושה. מילוי הפרטים לא מחייב אתכם בשום צורה שהיא כך שאין לכם מה לדאוג.

אפוסתרפיה מסובסדת על ידי קופות החולים וחברת הביטוח הפרטיות

היפטרו מכאבי הגב שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת יעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!