שמנים אתריים לכאבי גב

שמנים אתריים לכאבי גב
שמנים אתריים לכאבי גב

סובלים מכאבי שרירים, כאבי גב ושאר כאבים בשלד העצמות? כדאי לכם להכיר את עולם השמנים האתריים. זהו עולם הטומן בחובו סגולות ריפוי מבוססות טיפות טבעי ובריא, כל שיש לעשות הוא לעסות את השמנים המתאימים באזור הכאוב.

שימוש בשמנים אתריים להקלה על מכאובים של הגוף והנפש נפוץ ברפואה הסינית האלטרנטיבית.

איך משתמשים בשמנים אתריים?

את רוב השמנים האתריים יש לדלל טרם השימוש בהם. אלו הם שמנים בעלי ריכוז גבוה של חומרים פעילים, על כן, יש לדלל אותם מעט טרם השימוש. את דילול השמנים האתריים נבצע תוך שימוש בשמן בסיס כמו שמן שקדים או שמן ארניקה, אפשרות נוספת לדילול השמנים והכנתם לעיסוי הוא ערבוב השמן האתרי הרצוי אל תוך חמאת שיאה או שעוות דבורים.

הכמות המומלצת היא מספר טיפות של שמן יחד עם שמן בסיס, אחוז השמן בתמיסה יהיה כ-8%, השאר יהיה שמן הבסיס. לרוב נהוג להשתמש בשמן שקדים לערבוב עם שמנים אתריים לעיסוי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אילו שמנים אתריים עשויים לעזור בהקלה על כאבי גב?

מקרים של כאבי גב בעקבות התכווצות שרירים מטופלים בעזרת שמן קרדמון המכיל תבלין הל. השמן מצליח להמריץ את התדרים של השריר, לשחרר חומצה לקטית מתוך השריר, להרפות את השריר ולאפשר לו מנוחה והקלה. שמן קרדמון מומלץ לטיפול ראשוני של עזרה ראשונה במקרה של התכווצות שרירים. המלצה נוספת לטיפול בכאבי גב בעקבות התכווצות שרירים היא תערובת של שמן רוזמרין, שמן לבנדר, שמן בזיליקום, שמן קרדמון.

הקלה על כאבי גב הנובעים ממתח נפשי תושג באמצעות תערובת שמנים אתריים המורכבת משמן ארז, שמן אנג'ליקה, שמן רוזמנין, שמן לבנדר. כאשר ישנה גם מעורבות של גורם דלקתי כדאי להוסיף אל התערובת גם שמן פלפל שחור.

טיפול בכאבי גב תחתון מתבצע באמצעות שמנים אתריים המעודדים את המרצת זרימת הדם אל האזור. הדם הרענן הזורם אל האזור מביא עמו חומרים נחוצים לזירוז תהליכי ההחלמה ופינוי הפסולת והרעלים המצטברים במקום. שמנים אתריים לכאבי גב מביאים עמם השפעה אנטי דלקתית, השמנים מצליחים גם להביא להקלה בכאב. השמנים המומלצים להקלה בכאב הם שמן ברוש, שמן ערער, שמן לבנדר, שמן הליקריסום, שמן מנטה, שמן רוזמרין ושמן ציפורן.

טיפול אפוסתרפיה – טיפול טבעי להקלה על כאבי גב ומפרקים

כאבי גב נובעים במקרים רבים מיציבה לא נכונה, שיטת אפוסתרפיה מבוססת על שימוש יומיומי במערכת הליכה מיוחדת המכוונת את הגוף ליציבה בריאה המעודדת את החלמת האזור הפגוע. כל שיש לעשות הוא להתמיד בהליכה עם מערכת אפוסתרפיה במשך כשעה ביום, את ההליכה תוכלו לשלב בפעילות יומיומית שגרתית.

הדגמה של הליכה עם נעלי אפוס
הדגמה של הליכה עם אפוסתרפיה (גם: נעלי אפוס)

 

אפוסתרפיה הינו טיפול חדשני וייחודי לכאבי מפרקים ולכאבי גב שאינו כרוך בהליכים פולשניים או ניתוחים כלשהם.

הטיפול מבוסס על מערכת הליכה ייחודית המורכבת משתי רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסוליית נעליים ייעודיות, כפי שניתן לראות בתמונה למעלה. המנח ומידת הקמירות של רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל על ידי פיזיותרפיסט מומחה לשיטת אפוסתרפיה.

טיפול אפוסתרפיה מומלץ מאוד במקרים רבים של כאבים ופציעות גב והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת הכאבים ומניעתם בעתיד.

איך טיפול אפוסתרפיה מסייעת בהפחתת כאבי גב? 

שיטת אפוסתרפיה מפחיתה כאבי גב על ידי שיקום השרירים מייצבי הגב. הרפידות הביו-מכאניות "מלמדות" את הגוף לנוע בצורה נכונה.

אפוסתרפיה היא טיפול אופטימלי גם לאנשים הצריכים לעבור ניתוח בגב וגם כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח עצמו והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת כאבי גב והוא מסובד על ידי כל קופות החולים.

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • בדיקת הליכה
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מאמרים נוספים בנושא שעשויים לעניין אתכם

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך
ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך

 

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר תוך יומיים שלושה. מילוי הפרטים לא מחייב אתכם בשום צורה שהיא כך שאין לכם מה לדאוג.

אפוסתרפיה מסובסדת על ידי קופות החולים וחברת הביטוח הפרטיות

היפטרו מכאבי הגב שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת יעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!