תוספי תזונה מומלצים לכאבי גב

תוספי תזונה מומלצים לכאבי גב
תוספי תזונה מומלצים לכאבי גב

 

אחת התופעות הכואבות והמטרידות ביותר היא כאבי גב, הנתונים מגלים כי כ-80 אחוז מהבוגרים צפויים לסבול מכאבי גב בשלב זה או אחר.

ישנן טענות רבות באשר למקור כאבי הגב, יש הטוענים כי מקור הכאב הוא מההליכה הזקופה של האדם, אחרים משליכים את הכאב על אורח החיים המודרני המתוח ויש הטוענים כי מדובר בתוצר של העדר פעילות גופנית ותזונה לקויה.

שימוש בתוספי תזונה לכאבי גב מעניק לגוף את ההזנה לה הוא זקוק להתמודדות עם אורח החיים המודרני, המטפלים כולם מסכימים כי אורח החיים המודרני אינו מיטיב עם גוף האדם.

במאמר זה תוכלו למצוא סקירה על תוספי תזונה לכאבי גב המשמשים להקלה בכאב, זירוז תהליכי החלמה, חיזוק הגוף ועוד.

חשוב לציין כי שימוש בתוספי תזונה מומלץ בכל גיל בהתאם להמלצה של מטפל מנוסה.

אילו תוספי תזונה קיימים לשיכוך כאבי גב?

תוספי תזונה מומלצים לטיפול בפריצת דיסק. רגע לפני שאנו ממהרים לפנות אל טיפולים פולשניים וניתוחים כדאי לבחון טיפול בתוסף מזון הכולל גלוקוזמין וכונדרואיטין, תוסף התורם לחיזוק הסחוס וייצור של רקמות חדשות. תוספי גלוקוזמין וכונדרואיטין מומלצים גם לטיפול באוסטאופורוזיס, בלט של סחוס ודלקת חוליות.

תוספי תזונה בעלי השפעה אנטי דלקתית. במקרים רבים, כאבי גב נובעים מתגובות דלקתיות של הגוף, בכדי לחזק את העמידות של הגוף בפני דלקות, לרפא את הדלקת הנוכחית ולמנוע את חזרת הדלקת כדאי לתמוך את הטיפול הקונבנציונלי עם תוספי תזונה בעלי השפעה אנטי דלקתית. תוספים מומלצים לטיפול בדלקות: הם תוסף שורש כורכום עשיר בכורכומין , תוסף אומגה 3, תוסף ברומליין, תוסף MSM (מתיל סולפוניל מתאן).

תוספי תזונה לטיפול בכאבי גב בעקבות משקעי סידן. הטיפול לכאבים הנובעים ממשקעי סידן יתבסס על תזונה נכונה, התעמלות ובעיקר תוספי מזון מבוססים חומצה אסקורבית, ויטמין C וגם ויטמין B12. את הויטמינים ניתן לצרוך באמצעות תזונה עשירה בפירות וירקות או באמצעות תוספי תזונה. צריכה מתאימה של ויטמין C תביא עמה הקלה בתוך כשלושה שבועות, מקור מומלץ לוויטמין C הוא פירות כמו קיווי, גויאבה וירקות כמו פלפל וכרוב.

שיטת אפוסתרפיה – טיפול טבעי ומוכח להקלה על כאבי גב ומפרקים:

כאבי גב נובעים במקרים רבים מיציבה לא נכונה, שיטת אפוסתרפיה מבוססת על שימוש יומיומי במערכת הליכה מיוחדת המכוונת את הגוף ליציבה בריאה המעודדת את החלמת האזור הפגוע. כל שיש לעשות הוא להתמיד בהליכה עם מערכת אפוסתרפיה במשך כשעה ביום, את ההליכה תוכלו לשלב בפעילות יומיומית שגרתית.

הדגמה של הליכה עם נעלי אפוס
הדגמה של הליכה עם אפוסתרפיה (גם: נעלי אפוס)

 

אפוסתרפיה הינו טיפול חדשני וייחודי לכאבי מפרקים ולכאבי גב שאינו כרוך בהליכים פולשניים או ניתוחים כלשהם.

הטיפול מבוסס על מערכת הליכה ייחודית המורכבת משתי רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסוליית נעליים ייעודיות, כפי שניתן לראות בתמונה למעלה. המנח ומידת הקמירות של רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל על ידי פיזיותרפיסט מומחה לשיטת אפוסתרפיה.

טיפול אפוסתרפיה מומלץ מאוד במקרים רבים של כאבים ופציעות גב והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת הכאבים ומניעתם בעתיד.

איך טיפול אפוסתרפיה מסייעת בהפחתת כאבי גב? 

שיטת אפוסתרפיה מפחיתה כאבי גב על ידי שיקום השרירים מייצבי הגב. הרפידות הביו-מכאניות "מלמדות" את הגוף לנוע בצורה נכונה.

אפוסתרפיה היא טיפול אופטימלי גם לאנשים הצריכים לעבור ניתוח בגב וגם כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח עצמו והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת כאבי גב והוא מסובד על ידי כל קופות החולים.

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • בדיקת הליכה
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מאמרים נוספים בנושא שעשויים לעניין אתכם

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך
ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך

 

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר תוך יומיים שלושה. מילוי הפרטים לא מחייב אתכם בשום צורה שהיא כך שאין לכם מה לדאוג.

אפוסתרפיה מסובסדת על ידי קופות החולים וחברת הביטוח הפרטיות

היפטרו מכאבי הגב שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת יעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!