טיפולי רפואה משלימה לכאבי גב

טיפולי רפואה משלימה לכאבי גב
טיפולי רפואה משלימה לכאבי גב

 

הרפואה המשלימה משמשת היום מקור תמיכה וסיוע לסובלים מכאבי גב. הרפואה הקונבנציונלית מפנה את המטופלים לקבל טיפול במסגרת טיפול שמרני מבוסס רפואה משלימה טרם הפניית המטופל לטיפולים פולשניים.

גם רופאים מומחים ממליצים למטופלים הסובלים מכאבי גב להתנסות תחילה בשיטות רפואה משלימה. טכניקות הטיפול מבוססות חומרים טבעיים ושיטות ריפוי אשר מלוות את האנושות מזה אלפי שנים.

במאמר זה תוכלו למצוא מידע שימושי על טיפולי רפואה משלימה לכאבי גב תוך מניית מספר שיטות וטיפולים. שימו לב, לעתים יהיה עליכם להתנסות במספר שיטות טיפול עד שתצליחו למצוא את שיטת הטיפול המתאימה לכם ביותר.

טיפול בכאבי גב באמצעות דיקור סיני

שיטת הדיקור משמשת לטיפול בתחלואות גוף ונפש מזה אלפי שנים, טיפולי דיקור סיני מומלצים במקרים של כאבי גב ואף מצליחים להשיג תוצאות טובות. הטיפול מתחיל באבחון מקור הכאב וקביעת סדרת הטיפולים הדרושה, לרוב אפשר יהיה להרגיש בתוצאות כבר לאחר כ-3 טיפולים. הדיקור מזרז את זרימת הדם אל האזור, מקטין את הלחצים המופעלים על הדיסקים ומעוררים את הכאב ומשחרר בגוף חומרים היוצרים אפקט אנטי דלקתי. קראו עוד על דיקור סיני לכאבי גב

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

טיפול באמצעות רפואה סינית

שיטת טיפול זו מלווה את האנושות מזה אלפי שנים, הרפואה הסינית מתבססת על זרימה חופשית של אנרגית הצ'י בגוף. הטיפול ניתן במטרה לשחרר חסימות המשבשות את הזרימה התקינה של אנרגיית הצ'י בגוף. שחרור החסימות מתבצע על ידי דיקור וטיפול בצמחים. קראו

טיפולי כירופרקטיקה

שיטת טיפול זו מתמקדת במערכת העצבים מתוך מטרה להגיע לזרימה עצבית תקינה. הכירופרקטיקה מאמינה כי גוף האדם מסוגל לרפא את עצמו, בכדי לטפל בסממן כמו כאבי גב יש לבחון את מכלול הגוף כולו ולאתר את המקור לבעיה. הטיפול ניתן במטרה לשפר במהרה את כושר התפקוד של הגוף ולהחזיר את המטופל במהרה לפעילות שגרתית.

 

טיפולי הידרותרפיה

זוהי שיטת טיפול בכאבי גב המתבססת על פעילות בתוך מים, מערכת העצבים שלנו מצליחה להגיע מהר יותר למצב של הרפיה כאשר אנו נמצאים בתוך מים. המים מעניקים חופש תנועה ושיפור במצבים של לחץ נפשי. הפעילות במים משרה עלינו רוגע. יחד עם טיפולי הידרותרפיה כדאי לשלב גם טיפולי יוגה ופילאטיס.

טיפולי אפוסתרפיה לכאבי גב ומפרקים (ברכיים, ירך, קרסול וכף רגל)

שיטת טיפול זו פותחה בישראל, היא מתבססת על שימוש במערכת הליכה מיוחדת אותה יש להתאים באופן אישי לכל מטופל. המערכת מסיטה את עומס משקל הגוף מהאזורים הכואבים ומאפשרת להם להחלים מהר יותר. שיטת אפוסתרפיה מעודדת יציבה נכונה וחיזוק השרירים הדרושים.

הדגמה של הליכה עם נעלי אפוס
הדגמה של הליכה עם אפוסתרפיה (גם: נעלי אפוס)

 

אפוסתרפיה הינו טיפול חדשני וייחודי לכאבי מפרקים ולכאבי גב שאינו כרוך בהליכים פולשניים או ניתוחים כלשהם.

הטיפול מבוסס על מערכת הליכה ייחודית המורכבת משתי רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסוליית נעליים ייעודיות, כפי שניתן לראות בתמונה למעלה. המנח ומידת הקמירות של רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל על ידי פיזיותרפיסט מומחה לשיטת אפוסתרפיה.

טיפול אפוסתרפיה מומלץ מאוד במקרים רבים של כאבים ופציעות גב והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת הכאבים ומניעתם בעתיד.

איך טיפול אפוסתרפיה מסייעת בהפחתת כאבי גב? 

שיטת אפוסתרפיה מפחיתה כאבי גב על ידי שיקום השרירים מייצבי הגב. הרפידות הביו-מכאניות "מלמדות" את הגוף לנוע בצורה נכונה.

אפוסתרפיה היא טיפול אופטימלי גם לאנשים הצריכים לעבור ניתוח בגב וגם כחלק מתהליך השיקום לאחר הניתוח עצמו והוא הוכח מחקרית כיעיל בהפחתת כאבי גב והוא מסובד על ידי כל קופות החולים.

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • בדיקת הליכה
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מאמרים נוספים בנושא שעשויים לעניין אתכם

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך
ייעוץ ומבדק הליכה ממוחשב חינם על ידי פיזיותרפיסט מוסמך

 

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר תוך יומיים שלושה. מילוי הפרטים לא מחייב אתכם בשום צורה שהיא כך שאין לכם מה לדאוג.

אפוסתרפיה מסובסדת על ידי קופות החולים וחברת הביטוח הפרטיות

היפטרו מכאבי הגב שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת יעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!